Produkcja form odlewniczych w woj. lubelskim

Proces produkcji form odlewniczych składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest przygotowanie modelu przedmiotu, który będzie służył za odwzorowanie kształtu zewnętrznego powstałych w przyszłości odlewów. Kolejnym etapem jest przygotowanie poszczególnych elementów formy odlewniczej oraz rdzeni. Określają one kształt wewnętrzny odlewu. Przygotowane części montuje się ze sobą i zalewa się je ciekłym metalem lub utwardza chemicznie bądź cieplnie. Na koniec czyścimy formę i poprawiamy pozostałości. Gotowy element możemy również poddać szlifowaniu dekoracyjnemu aluminium.

Formy odlewnicze są niezwykle użytecznym narzędziem, do których wlewa się ciekły stop metalu, a po zastygnięciu usuwa się gotowy element. Jesteśmy w stanie wyprodukować formy do odlewu nawet bardzo skomplikowanych kształtów.

Odlewy aluminiowe i mosiężne wykonujemy w formach piaskowych, które są stworzone z piasków kwarcowo-bentonitowych. Tą techniką robimy odlewy przy niewielkich zamówieniach. W przypadku produkcji seryjnej wykonujemy odlewy w formach stalowych do zastosowania w grawitacyjnych maszynach ciśnieniowych oraz niskociśnieniowych.

Specyfiką dziedziny odlewnictwa jest możliwość indywidualnego podejścia do każdego projektu, prowadząc szczegółowe ustalenia z klientem. Oferujemy kompleksową obsługę. Współpracujemy z doświadczonymi modelarzami i zajmujemy się produkcją form odlewniczych na zamówienie klienta. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością i spełniają wszystkie wymagane normy. Takie same kryteria stosujemy przy doborze stopów, z których wykonujemy odlewy. Posiadamy park maszynowy, który pozwala nam wykonać różnego rodzaju formy odlewnicze.

e
Projekt i wykonanie
Agencja Reklamowa Krakus.biz