szlifowanie aluminium

Metodę szlifowania można wykonywać dla różnych elementów z aluminium. Przykładem są felgi samochodowe, ramy rowerów, a także części wykorzystywane w przemyśle. Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób można szlifować aluminium oraz z czym wiąże się każda ze stosowanych metod. Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania szczegółowych informacji w tym zakresie.

Ręczne szlifowanie aluminium

Pierwsza metoda to szlifowanie ręczne, która ma zarówno zalety, jak i wady. Do tego celu stosuje się papier ścierny, który dobiera się ze względu na ziarnistość, od najgrubszego, aż do drobniejszego. Są jednak grubości zalecane, takie jak 320 i 600, choć jeśli istnieje potrzeba jeszcze dokładniejszego szlifu, to można zastosować wariant 1500. Ręczna technika wymaga oczywiście bardzo dużej precyzji, czasu i doświadczenia, nie dziwi więc, dlaczego nie każdy potrafi ją wykonać.

Szlifowanie mechaniczne

Metoda szlifowania ręcznego nie sprawdzi się zawsze, stąd też popularność różnego rodzaju elektronarzędzi stosowanych do tego celu. Przykładem jest szlifierka kątowa, która usprawnia proces. Szlifowanie metali tą metodą nie zda jednak egzaminu, jeśli obróbki wymagają drobniejsze elementy. Wtedy zdecydowanie lepiej posłuży wariant ręczny, który jest oczywiście pracochłonny i wymaga precyzji. Stąd też taką usługę warto zlecić fachowcom, którzy wykonają ją w sposób precyzyjny. Będą oni wiedzieć również, jaką tarczę wykorzystać do tego celu, aby uzyskać odpowiedni efekt, gwarantujący optymalną jakość obróbki. Jak widać, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na szlifowanie aluminium. Każda z nich ma pewne konkretne wady i zalety, dlatego takie zadanie zdecydowanie warto zlecić fachowcom. Również w naszej firmie oferujemy takie usługi, dlatego serdecznie zachęcamy, aby z nich skorzystać.

Przeczytaj również: Jakie zalety ma obróbka wibrościerna?

Wróć do bloga

Projekt i wykonanie
Agencja Reklamowa Krakus.biz