odlewy

Odlewy ze ZnAlu, czyli cynku połączonego z niewielką ilością aluminium stosowane są w wielu branżach. Jest to materiał prosty w obróbce. Można go łatwo formować tworząc odlewy ciśnieniowe wykorzystywane do produkcji gaźników samochodowych lub motocyklowych, uchwytów do mebli lub elementów armatury. Sprawdź inne zastosowanie ZnAlu.

Czym jest ZnAl?

Pod tajemniczą nazwą ZnAl kryje się wysokiej jakości stop cynku oraz aluminium, a w niektórych przypadkach również stop miedzi i aluminium. W jego skład może również wchodzić mangan, magnez oraz tytan. Ze względu na połączenie z tak znaczącymi surowcami, ZnAl cechuje trwałość, wytrzymałość i solidność, przez co znajduje zastosowanie w obróbce technicznej oraz plastycznej. Można je łatwo spawać i hartować oraz obrabiać, przez co znalazły zastosowanie w wielu, często odmiennych od siebie branżach.

Czytaj również: Jak powstają odlewy ciśnieniowe?

Zastosowanie elementów ze ZnAlu

ZnAl wykorzystywany jest w wytwórstwie do przygotowywania specjalistycznych odlewów, które następnie służą do produkcji licznych wyrobów takich jak: klamki, akcesoria łazienkowe, mocowania, czy uchwyty wykorzystywane w meblarstwie. Odlewy ze ZnAlu wykorzystuje się przede wszystkim do konstrukcji gaźników samochodowych i motocyklowych, tarczek, czy łożysk ślizgowych stosowanych w panewkach. Wymienione produkty cechuje solidność i trwałość, przez co zamontowanie ich w pojazdach, czy innych produktach gwarantuje ich niezawodne działanie.

Wróć do bloga

Projekt i wykonanie
Agencja Reklamowa Krakus.biz