Szlifowanie dekoracyjne aluminium

Szlifowanie dekoracyjne aluminium nie należy do najłatwiejszych prac. Jest to metal o niskiej temperaturze topnienia, więc użycie zwykłej tarczy szlifierskiej może doprowadzić do stopienia surowca i zgrubienia młynka. Miękkie aluminium klei się w trakcie szlifowania do tarczy, lamelki lub pasa, co znacznie utrudnia całą pracę.

Szlifowanie aluminium wykonuje się płynnie, aby nie powstał nierówny grind. Do przeprowadzenia tego procesu używa się następujących materiałów: elastycznego drążka klapowego, oleju, szlifierki, tarcz, lamelek lub pasów szlifierskich, okularów ochronnych oraz rękawic. W naszej firmie stosujemy też obróbkę rotowibracyjną.

Efektem dekoracyjnego szlifowania aluminium jest wydobycie struktury powierzchni, bez utraty grubości stali.

Polerowanie detali mosiężnych

Podczas obróbki materiał zmienia swój kształt i właściwości fizyczne. Efekt tej pracy jest widoczny dopiero po wypolerowaniu elementu. Przedmioty wykonane z mosiądzu poleruje się za pomocą proszku ściernego i bardzo cienkiej wełny stalowej. Zaleca się użycie past sprawdzonych producentów, które nie pozostawią rys na polerowanym elemencie. Na koniec czyści się całą powierzchnię miękką szmatką z dodatkiem płynnego preparatu, odpowiedniego do polerowania metali. Zabezpieczeniem przed korozją i nadanie metalowi połysku jest pokrycie go lakierem. Zbyt długie polerowanie detali mosiężnych prowadzi do niepożądanego wykończenia powierzchni, bez głębokiego połysku. Stosujemy specjalne pasty do mosiądzu, które powstały z myślą o szybkiej i ekonomicznej obróbce powierzchni.

Projekt i wykonanie
Agencja Reklamowa Krakus.biz