Galwanizacja metali nieżelaznych

Galwanizowanie to metoda chemiczna, przy pomocy której nakłada się folię metalową w celu ochrony elementów i nadania im dodatkowych właściwości. Dzięki temu detal jest odporny na korozję i zużycie. W obrabianych elementach metalowych zwiększa się przewodnictwo elektryczne i cieplne.

Specjalizujemy się w anodowaniu, czyli galwanizacji metali nieżelaznych. Jest to bardzo popularna metoda, polegająca na powierzchniowej obróbce metali, czyli na wytworzeniu warstwy tlenku. W efekcie otrzymujemy zabezpieczenie antykorozyjne oraz mechaniczne. Jest to technika zabezpieczenia aluminium i jego stopów. Galwaniczne metale uzyskują charakterystyczną fakturę, a poprzez dodanie do elektrolitu substancji barwiących możemy uzyskać na powierzchni detalu kolorowe, nieścieralne powłoki.

Galwanizowanie aluminium znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Jest ono szczególnie pożądane w elektronice oraz w przemyśle stoczniowym. Anodowane elementy mogą mieć kontakt z żywnością i dlatego wykorzystuje się je w przemyśle spożywczym. Nie anodujemy stopów, które są oparte na krzemie, ponieważ uniemożliwia on galwanizację materiału.

Galwanizacja mosiądzu

Galwanizowanie mosiądzu polega na detalicznym pokryciu elementów cienką warstwą cynku i miedzi. W kąpieli następuje powiązanie miedzi z cynkiem i w efekcie powstaje powłoka mosiężna. Warstwy te mogą różnić się barwą, a ostateczny kolor uzależniony jest od procentowej zawartości miedzi w stopie. Ze względu na atrakcyjny wizualny efekt detalu pokrytego mosiądzem metoda ta znajduje zastosowanie w dekoratorstwie. Oferujemy też polerowanie detali mosiężnych.

Wyroby z miedzi z powłoką galwaniczną poddajemy dodatkowo działaniu olejów, co przyczynia się do poprawy odporności na korozję.

Projekt i wykonanie
Agencja Reklamowa Krakus.biz