malowanie proszkowe metalowych części

Malowanie proszkowe to innowacyjna technologia, która pozwala na pokrycie powierzchni różnego rodzaju materiałów. Jest to zaawansowany proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania oraz specjalistycznego sprzętu i obsługi. W celu stopienia i stwardnienia farby, po jej nałożeniu na wybrany element zostaje on przeniesiony do pieca i poddany temperaturze ok. 200°, dlatego nie każdy materiał nadaje się do tego zabiegu. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Lakierowanie proszkowe najlepsze dla metali

Lakierowanie proszkowe to idealne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju metali, stąd bardzo często usługę tę oferują firmy zajmujące się ich produkcją, np. odlewnie mosiądzu. Metalowe powierzchnie doskonale przewodzą naelektryzowane cząsteczki farby, co przekłada się na niezwykle wysoką skuteczność malowania proszkowego. Technologii tej poddaje się najczęściej elementy samochodów, bram i ogrodzeń, schodów i mebli, urządzeń sportowych, elementów grzewczych (np. grzejniki), ślusarskich i konstrukcyjnych, sprzęty AGD. Ponadto malowaniu na sucho można poddać także stal i aluminium. Zaawansowany rozwój technologii pozwala już na adaptację tej metody do innych materiałów wrażliwych na ciepło takich jak drewno, szkło i ceramika czy płyty MDF.

Zalety malowania na sucho

Metoda malowania proszkowego staje się coraz bardziej popularna przez wzgląd na liczne korzyści z jej wykorzystania. Należą do nich przede wszystkim:

  • większa trwałość farby na powierzchni i wysoka odporność na ścieranie,
  • lepsze nasycenie kolorów i utrzymanie połysku w przeciwieństwie do tradycyjnych metod,
  • względy ekonomiczne - powierzchnie poddane lakierowaniu proszkowemu rzadziej wymagają konserwacji,
  • większe bezpieczeństwo dla ludzi i środowiska,
  • zabezpieczenie przed korozją.

Wróć do bloga

Projekt i wykonanie
Agencja Reklamowa Krakus.biz