Obróbka rotowibracyjna

Dzięki obróbce rotowibracyjnej można uzyskać różnego rodzaju powierzchnie elementów metalowych wykonanych ze stali nierdzewnej, węglowej oraz stopów metali lekkich lub specjalnych. Wykorzystuje się ją m.in. w przypadku odlewnictwa ciśnieniowego aluminium.

Taki rodzaj obróbki stosujemy w celu oczyszczenia powierzchni, usunięcia zadziorów, zaokrąglenia ostrych krawędzi, wygładzania i wybłyszczania. W zależności od rodzaju wybranej techniki wykorzystujemy obróbkę rorowibracyjną do wykańczania drobnych detali.

Wzajemne oddziaływanie wody, mediów i płynów technologicznych, umieszczonych wraz z obrabianymi elementami w czaszy roboczej urządzenia, daje rezultat w postaci oczekiwanego efektu powierzchni: gratowania, szlifowania lub polerowania.

Obróbka rotowibracyjna znajduje szerokie zastosowanie w produkcji wielkoseryjnej oraz rzemieślniczej różnych elementów.

Obróbka wibrościerna

Obróbka wibrościerna jest sprawdzoną i wysoce wydajną formą wykańczania powierzchni. Polega ona na swobodnym przemieszczaniu się detali w czaszy maszyny, wraz z kształtkami ceramicznymi lub wykonanymi z tworzywa. Wszystko jest możliwe z wykorzystaniem płynów technologicznych wspomagających ten rodzaj obróbki. Następuje stały wzajemny ruch mediów obrabianych detali. Efektem jest otrzymanie pożądanego wykończenia detali. Obróbka wibrościerna może być stosowana w elementach małych i średnich, wykonanych z metalu. Zapewnia pełne odgratowanie całej powierzchni elementu.

Dzięki obróbce wibrościernej oczyszczamy i polerujemy detale oraz pozbywamy się rdzy. Elementy zyskują połysk i są wygładzone oraz przeszlifowane i odtłuszczone. Właściwa kombinacja płynów obróbkowych zabezpiecza detale przed korozją i pasywuje elementy przed kolejnym procesem produkcyjnym.

Projekt i wykonanie
Agencja Reklamowa Krakus.biz